h.jpg Polskie Towarzystwo Informatyczne Strona główna XXV Jesiennych Spotkań

Impreza stowarzyszona:

imcsit.gif
IMCSIT

Wszystko, co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie.

Propozycje wykładów XXV JS PTI – Propozycja 4

Powrót do listy

Data dodania: 2009-05-20 12:23:13 
Data ostatniej modyfikacji: 2009-06-22 21:03:10 
 
Tytuł/nazwa wykładu: Serious Games
Autor/chair wykładu: Borys Stokalski
 
Teza/motto/motyw przewodni wykładu: 
 
Teza Alvina Tofflera o tym, że brak zdolności szybkiego i skutecznego uczenia się to w XXI wieku dysfunkcja porównywalna z analfabetyzmem, niezwykle trafnie oddaje jedno z kluczowych wyzwań fenomenu jakim jest rozwijająca się "gospodarka oparta na wiedzy".
 
Pojawiają się pytania:
 
Jakie profil umiejętności charakteryzować będzie "knowledge workera"? Jak mogą wyglądać zawody, które dziś jeszcze nie istnieją a które będą wykonywać ci którzy rozpoczynają dziś studia? Jak przygotowywać do nieznanego? Jak nauczyć zdolności uczenia i adaptacji poprzez naukę? 
 
Jednym z interesujących zjawisk jest dziś rozwój narzędzi edukacyjnych wykorzystujących gry i symulacje – przenikają one coraz silniej do "głównego nurtu" edukacji w szkołach, na studiach i w edukacji zawodowej. Rozwój ten inspirują i finansują poważne światowe firmy IT, nie kojarzone dotąd z światem gier.
 
Zjawisko to – Serious Games – chcemy pokazać na konkretnych przykładach, omawiając jednocześnie – z udziałem specjalistów dziedzinowych – konkretne zagadnienia zarządcze, projektowe i inżynierskie specyficzne dla produktu informatycznego jakim jest gra.
 
Kanwą do tej sesji będzie film dokumentalny "Serious Games" przygotowany przez PTI specjalnie na sesję Technologia w Edukacji organizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Sam film też przy tej okazji pokażemy.

 
Czas trwania wykładu: 30.0 min.
 
Tematyka: Edukacja dla społeczeństwa informacyjnego
Programy nauczania w szkołach i uczelniach, systemy certyfikacji (ECDL, EUCIP, certyfikaty firmowe), znoszenie podziału cyfrowego.

Powrót do listy

Komentarze użytkowników:
(Dodaj komentarz)
 
Aby WYSWIETLIĆ KOMENTARZE musisz się zalogować!
Możesz zarejestrować się TUTAJ!
 

Dodaj komentarz:
 
Aby DODAĆ KOMENTARZ musisz się zalogować!
Możesz zarejestrować się TUTAJ!
 

Powrót do listyOrganizatorzy konferencji (Polskie Towarzystwo Informatyczne) nie odpowiadają za treści i komentarze umieszczane na łamach tej witryny przez jej użytkowników.


down.jpg
up
 
Mapa serwisu
Polityka prywatności
 Copyright © PTI 2009-2019  ::  biuro konferencji: mragowo2009@jesienne-spotkania-pti.org.pl 
 Webmaster :: Coded by T.S. :: Designed by A.P.  
Odwiedzono nas: 370644 razy.